Že v prvem letu delovanja Slovenske kulturne akcije je bilo osnovano informativno glasilo »Glas Slovenske kulturne akcije«, za vzdrževanje zveze s članstvom in javnostjo. Aprila leta 1954 je izšla prva številka. Marjan Marolt je takrat objavil članek pod naslovom »Zakaj nova kulturna ustanova«. Eden odstavkov se glasi: »Njeni ustvarjalci naj se zavedajo, da ne delajo samo za 5 tisoč tukajšnjih novih naseljencev, tudi ne samo za nekaj stotisoč zamejskih Slovencev, ampak za vse slovenstvo v sedanjem in v bodočih rodovih«.
Od začetka je Glas izhajal mesečno. Od maja leta 1956 je postal štirinajstdnevnik. To je trajalo vse do leta 1968. Nekaj časa je izhajal štirikrat na leto, potem mesečno, v zadnjih letih pa izhaja šestkrat letno. Bilo je tudi obdobje ko ni redno izhajal. Vedno smo ga pošiljali brezplačno. V zadnjih časih pošiljamo novo obliko Glasa po elektronski pošti, kjer prikazujemo delo naših članov ter kulturno dogajanje po svetu in v domovini. Z raznovrstnimi prispevki izpod najrazličnejših zavezanih peres, živečih na vseh celinah, skušamo obogatiti naše glasilo.
Če si želite ogledati številke Glasa lahko pobrskate na strani Digitalne knjižnice Slovenije, kjer imate on-line dostop do digitalne oblike te publikacije preko portala dlib.si. Portal upravlja Narodna univerzitetna knjižnica (NUK) in je brezplačno dostopen javnosti na spletnem naslovu dlib.si
Ob spominu na prehojeno pot se moramo podati v novo dobo brez oklevanja. Slovenstvo nam bo vlivalo vero in potrebne moči. Kot je napisal leta 1979 dr. Vinko Brumen in je še danes veljavno: »Katerim čas še dopušča, skušajmo delo nadaljevati. Ali se ne bi mogli zadnjemu naporu pridružiti tisti, ki so se kakorkoli in zaradi česarkoli oddaljili? Pokažimo, da znamo prenesti in preseči tudi različnost kadar gre za isti smoter. Razlogi resnični ali samo razglašeni, za samohodstvo, tega pač ne opravičijo …«